Asset Publisher Asset Publisher

Kampania "Świadomi zagrożenia" na Targach Las EXPO w Kielcach

W dniach 16-18 marca w Kielcach odbyła się XII edycja Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo, podczas której informowano o największej kampanii Lasów Państwowych „Świadomi zagrożenia" . Kampania prowadzona jest na terenie 10 województw, a jej celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie zapobiegania pożarom lasów oraz zmniejszenie liczby pożarów.

Tradycyjnie swoją ekspozycję przygotowali również leśnicy. Na stoisku Lasów Państwowych prowadzono konkursy o tematyce przeciwpożarowej organizowane przez koordynatorów kampanii ,,Świadomi zagrożenia" oraz edukacyjne przygotowane i prowadzone przez pracowników nadleśnictw LKP Puszcza Świętokrzyska. Oprócz podstawowych zagadnień dotyczących gospodarki leśnej, podczas rozmów z rolnikami był także poruszany bardzo aktualny obecnie temat wysokiego zagrożenia pożarowego w lasach, wynikający z niechlubnej tradycji wypalania łąk i nieużytków.

Gościom stoiska rozdawano m.in. materiały informacyjne na temat kampanii „Świadomi zagrożenia", prowadzonej przez leśników w celu zmniejszenia liczby podpaleń w lasach. Las-Expo i toczące się równolegle Targi Techniki Rolniczej Agrotech odwiedziło w sumie ponad 50 tysięcy osób.