Asset Publisher Asset Publisher

Maratończyk - Henryk Szost wspiera kampanię "Świadomi zagrożenia"

Henryk Szost, jedyny polski reprezentant w męskim maratonie podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, wspiera Kampanię „Świadomi zagrożenia".

Nasz Olimpijczyk mówi: „Wiem dobrze ile lat i ile pracy potrzeba, żebyśmy mogli cieszyć się lasem. Dlatego powinniśmy pamiętać o tym, że las to jest tlen a tlen to jest życie, a odcinając sobie tlen niszczymy samych siebie. Jeżeli nie będziemy dbali o lasy i nie będziemy myśleli, to będziemy mieszkali w zasmrodzonych aglomeracjach miejskich. Powinniśmy pamiętać, że lasy to są zielone płuca które dają nam wytchnienie. Wielu ludzi z miast jeździ do lasu odpocząć, niestety czasem nie szanują tego odpoczynku. Moim zdaniem o las trzeba dbać, trzeba go pielęgnować i chuchać na niego bo to jest nasz wielki skarb. Gdy trenuję w spalskich lasach czasem zastanawiam się jak te drzewa mogą rosnąć na takich suchych terenach. Dlatego nie rozumiem, nie mogę pojąć, co kieruje człowiekiem który specjalnie podpala las. Bardzo popieram Kampanię „Świadomi zagrożenia" i uważam, że zawsze należy reagować gdy istnieje zagrożenie dla lasu".
 
Prosimy o kibicowanie i doping w niedzielę 12 sierpnia od godziny 12 do około 14.
 
Pełny wywiad z Henrykiem Szostem w numerze lipcowo-sierpniowym Głosu Lasu: http://www.lasy.gov.pl/prasa-lesna/glos-lasu/2012